Chronické ochorenia sú schopné výrazne znížiť kvalitu nášho života. Najťažšie sa s nimi vyrovnať pri práci. Dlhodobé trávenie času v stoji, alebo v sede zvyšuje nepohodlie, najmä ak práca zahŕňa ešte aj stres. Vykonávanie špeciálnych činnosti, môže tiež brániť, alebo dokonca znemožniť návrat opakujúcim sa migrénam. Ako efektívne zmierniť bolesť pri práci?

Relax!

Aby sme minimalizovali bolesť počas celého dňa v kancelárii, mali by sme predovšetkým zabezpečiť riadnu prípravu pracoviska . Vhodné nastavenie výšky stoličky a poloha monitora je obzvlášť dôležitá, ak trpíte chronickou bolesťou bedrovej časti chrbtice, sprevádzanou súčasným napätím okolo krku a bolesťami medzi lopatkami . Sedadlo by malo mať pohodlné operadlo a  výška sedadla stoličky, by nám mala umožňovať ľahko sa dotýkať podlahy. Ak stolička nie je vybavená špeciálne tvarovanou vydutinou vo výške bedier, oplatí sa, dať si vankúš do priestoru bedrovej časti chrbtice. Počítačový monitor a ďalšie kancelárske zariadenia by mali byť nastavené tak, aby nás nenútili neustále sa ohýbať dopredu. Najlepšie ak je monitor nastavený do výšky našich očí. Tým sa zabráni zbytočnému namáhaniu svalov rúk, krku a hornej časti chrbta . Mali by sme sa postarať o čo najväčšiu úľavu chrbtice a správnu polohu tela počas práce. Ak chcete dodatočne uvoľniť svaly, a tým znížiť úroveň bolesti , je potrebné aby ste minimálne každú pol hodinu vstali od pracovného stola, popreťahovali sa a vykonávali jednoduché gymnastické cvičenia., Urobte si mačací chrbát, hýbte hlavou vpravo a vľavo. Ukážkové súbory relaxačných cvičení, ktoré môžeme robiť aj v práci nájdete tu: http://www.jakro.com.pl/cwiczenia.pdf

Zdroj: http://www.mibluesperspectives.com/2017/05/25/watching-over-your-employees-eyesight/

Úradnícka bolesť hlavy

Časté problémy, ktorých symptómy naberajú na sile v priebehu rokov, je chronická bolesť hlavy a časté migrény . Stáva sa, že je migréna taká trvalá, že bráni pacientovi v akejkoľvek profesionálnej činnosti . Zvyčajne je sprevádzaná fotofóbiou, precitlivenosťou na zvuky, nevoľnosťou a vracaním . Počas záchvatu migrény, by sme mali odstrániť zdroj hluku, ľahnúť si do postele a zdriemnuť. Čo by sme však mali urobiť, ak dostaneme migrénu počas práce?

Ako prežiť s migrénou pri práci?

Už po prvých príznakoch migrény, by sa mali znížiť prípadné podnety, ktoré zvyšujú bolesť. Vyhnite sa ostrému osvetleniu a hluku. Ak je to možné, je potrebné si odpočinúť, aby ste upokojili vzrušené neuróny . Okrem toho môžeme urobiť chladný zábal. Takže, takýmto spôsobom, máme šancu zastaviť záchvat migrény v jeho raných štádiách . Ak však napriek prijatým opatreniam bolesť pretrváva a dokonca sa zhoršuje, mali by sme užívať analgetiká . V takýchto prípadoch sa najčastejšie používajú prípravky na báze paracetamolu, kyseliny acetylsalicylovej, ibuprofénu, metamizolu sodného, ​​diklofenaku alebo naproxénu. Pri migréne je to dôležité užívanie správnej dávky lieku. Tu sú dávky jednotlivých liekov proti bolesti odporúčané špecialistami:

Zdroj: Evers S, Áfra J, Fresea A, Goadsby PJ, Linde M, máj A, Sándor PS (2009): Usmernenie EFNS o liekovej liečbe migrény – revidovaná správa pracovnej skupiny EFNS, European Journal of Neurology, 16.

Bohužiaľ, v prípade takýchto vysokých koncentrácií liekov proti bolesti, existuje riziko vedľajších účinkov , ako je bolesť brucha alebo dokonca zvracanie. Z tohto dôvodu sa použitie tohto typu lieku neodporúča ľuďom s peptickým vredovým ochorením, astmou , ochorením obličiek, ochorením pečene a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Za žiadnych okolností by ste nemali užívať takéto lieky preventívne. Príliš časté používanie liekov, môže zvýšiť frekvenciu záchvatov migrény!

100% účinné zvládanie bolesti

Tvárou v tvár pretrvávajúcej bolesti nezostávame bezmocní, dokonca ani na mieste, ako je práca. Ak vykonáme niekoľko jednoduchých opatrení, zameraných na zníženie napätia a citlivosti neurónov , budeme schopní účinne znížiť úroveň pocitu bolesti .  Pretrvávajúce bolesti chrbta, migrény a môžeme znížiť na takú  úroveň, aby sme mohli plniť svoje pracovné povinnosti. Najlepším liekom na tento typ nepohodlia je však oddych, relaxácia a spánok – ale tento druh „luxusu“ si môžeme dovoliť až po návrate domov.

Zdroj:

  1. URL: www.abcmigrena.pl [pristupované: 2018-01-24]
  2. URL: www.jakro.com.pl/cwiczenia.pdf [pristupované: 2018-01-24]
  3. URL: www.poradnikzdrowie.pl [pristupované: 2018-01-24]
  4. Evers S, Áfra J, Fresea A, Goadsby PJ, Linde M, máj A, Sándor PS (2009): Usmernenie EFNS o liečení migrény – revidovaná správa pracovnej skupiny EFNS, European Journal of Neurology, 16.
  5. Kamińska J, Roman-Liu D (2007): Ako znížiť zaťaženie chrbtice počas práce, Ústredný ústav ochrany práce – Národný výskumný ústav, Varšava.
  6. Stępień A (2010): Od patofyziológie k modernej terapii migrény – súčasný stav výskumu migrény, Terapia, č. 11-12, (249).

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobraziť všetky príspevky

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *